چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
»   اجتماعی, مدیریت, میانی  »   چگونه یک مصاحبه گروهی خوب انجام دهیم
439 بازدید
۱۹ دی ۱۳۹۳ , ساعت ۱۲:۰۴

مصاحبه های گروهی مکانی است که با افرادی روی صندلی ها پر شده است

چگونه یک مصاحبه گروهی خوب انجام دهیم

چگونه یک مصاحبه گروهی خوب انجام دهیم

مصاحبه های گروهی مکانی است که با افرادی روی صندلی ها پر شده است. این می تواند ترسناک بوده و حس رقابتی داشته باشد، و عصبی بودن را افزایش دهد. هر چند، کاملا مهم است که شما بتوانید چیزی را که آماده کرده اید ارائه دهید. همراه با آمادگی خوب که به شما کمک می کند تا ارائه ای غیر منتظره داشته باشید، کلید اصلی این است که بتوانید ایستادگی کنید.

چگونه

۱

mosahebe-goroohi-1-150x150زود برسید. زود رسیدن به شما مزیتی نسبت به دیگر مصاحبه شوندگان می دهد، به این صورت که به شما اجازه می دهد تا زمان بیشتری داشته باشید و مصاحبه کنندگان را ببینید، و خودتان را پیدا کنید. البته، دیگر افراد گروه نیز ممکن است همین فکر را داشته باشند بنابراین خودتان را معرفی کنید (بعدی را ببینید).

۲

mosahebe-goroohi-2-150x150خودتان را برای کسانی که از شرکت هستند قبل از شروع مصاحبه گروهی آماده کنید. مودب باشید و گفتگوی کوچکی را ایجاد کنید که نشان دهد شما روحیه تیمی و دوستانه دارید.
– توجه داشته باشید که احتمالا شما فضایی را می خواهید تا در مورد خودتان برای مصاحبه شوندگان دیگر توصیف کنید، گوش های دیگران را اذیت نکنید.
– اگر مصاحبه شونده دیگری خیلی پرحرف و تهاجمی بوده و یا تلاش میکند شما را روانه بیرون کند، مودب باشید و توضیح دهید که شما چند دقیقه زمان تا قبل از شروع مصاحبه زمان می خواهید و به سمت دیگر اتاق حرکت کنید.

۳

mosahebe-goroohi-3-150x150نسبت به مصاحبه شوندگان دیگر در طول مصاحبه مودب باشید. معمولا مصاحبه های گروهی برای این طراحی می شوند که ببینند شما با دیگر افراد چگونه بر خورد می کنید پس با مصاحبه شوندگان مودب باشید.

۴

mosahebe-goroohi-4-150x150برای هر چیزی آماده باشید. این مصاحبه ها تعاملی هستند. توجه کنید، از شما انتظار دارند که شرکت کنید و عدم مشارکت یا علاقه شما نوشته می شود.

۵

mosahebe-goroohi-5-150x150گوش کنید. مصاحبه ها معمولا یک نمای کلی از جزئیات دستوری را به شما نشان می دهند. بعضی مصاحبه های گروهی شامل آموزش و تمرین چندین روش هستند. به عنوان مثال، ممکن است شما یک ارائه فروش زمین ساختگی داشته باشید، برای فروش موفقیت آمیز از روش های شرکتی استفاده کنید.

۶

mosahebe-goroohi-6-150x150با ملاحظه باشید. مصاحبه شوندگان ممکن است توانایی های مدیریت شما را زیر نظر بگیرند، اما این به این معنی نیست که با دیگران صحبت کنید یا سعی کنید صدای بلندی داشته باشید. به جای آن، “آرام” رفتار کنید : بگویید ” می توانم یک رای داشته باشم؟” و سپس رای ها را بشمارید. این نشان می دهد که شما اعتماد به نفس دارید اما به دیگران نیز گوش می دهید.

۷

mosahebe-goroohi-7-150x150نوبت را به دیگران بدهید. دوباره، اگر تلاش کردید توانایی مدیریتی تان را نشان دهید، وظایف را به دیگران تفویض کنید. تلاش نکنید تا همه کارها را خودتان انجام دهید: هیچ رهبر خوبی اینطور عمل نمی کند، اما اگر می توانید با دیگران هماهنگ کنید، اینکار خوب عمل میکند. اگر اجازه اینکار را دادید جزئیات را نت برداری کنید.

۸

mosahebe-goroohi-8-150x150با هر کسی در آنجا تماس چشمی برقرار کنید. به همه جا توجه کنید و تنها روی یک نفر تمرکز نکنید.

۹

mosahebe-goroohi-9-150x150افراد ساکت تر را شامل کنید. اگر کسی زیاد حرف نمی زند، نظر آنها را بپرسید. این فوق العاده است و شما را به عنوان یک بازیکن تیمی واقعی و ملاحظه گر نشان میدهد. (اما وقتی شما شانس صحبت دارید در برابر کسی عقب نشینی نکنید.)

۱۰

mosahebe-goroohi-10-150x150دیگران را برای ایده های خوبشان ستایش کنید. این روش شما را دوستانه و کمی توانا نشان می دهد.

۱۱

mosahebe-goroohi-11-150x150خجالتی نباشید. صحبت کنید، اما صحبت دیگران را قطع نکنید یا در زمان اختصاص داده شده به خود سوال یا تمرین انجام ندهید. اگر در یک گروه کوچک باز هستید اجازه دهید تا افراد در دوره های زمانی برای شنیدن حرف های شما بیایند.

۱۲

mosahebe-goroohi-12-150x150لبخند بزنید. این کار ممکن است خسته کننده اعصاب باشد اما اگر خود را بدخلق نشان دهید نباید انتظار خوبی داشته باشید.

۱۳

mosahebe-goroohi-13-150x150قبل از ترک آنجا حتما خداحافظی کنید. یک نامه تشکر برای آنها بفرستید که زمان خود را به شما اختصاص دادند.

منابع

۰ متشکریم از لطف شما

مطالب مرتبط اجتماعی  , مدیریت  , میانی

اگر روزانه فقط 8 دقیقه به حمام بروید، در طول سال معادل 48 ساعت را در حمام سپری کرده‌اید. اما چه مقدار از آن اضافی است و چه آسیب‌هایی می‌تواند به شما وارد شود؟ قبض آب را فراموش کنید؛ آسیب‌ها...
اسنوپ داگ: این خواننده مشهور رپ، در سال ۲۰۰۹ به دین اسلام گروید و بعدها نامش را به اسنوپ شیر تغییر داد.   دیو چپل: کمدین مشهوری که در سال ۱۹۹۸ مسلمان شده است.   عزیز انصاری: کمدین مشهور که در خانواده ای مسلمان به دنیا آمده...
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی٬ حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی درمراسم گرامی داشت سالروز عملیات کربلای 4 و 5 در جمع خانواده‌های شهدا و جانبازان اظهار داشت: آنچه باعث شد شهداء به رسالتشان عمل کنند...
سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه جشنواره بسیج رسانه ابوذر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: برای حل مشکلات اقتصادی باید حرکت بسیجی و جهادی و واقعاً دلسوزانه صورت گیرد.   وی افزود: اگر مشکل اقتصاد را حل نکنیم، ضرر...

نوفرست

اگر روزانه فقط 8 دقیقه به حمام بروید، در طول سال معادل 48 ساعت را در حمام سپری کرده‌اید. اما چه مقدار از آن اضافی است و چه آسیب‌هایی می‌تواند به شما وارد شود؟ قبض آب را فراموش کنید؛ آسیب‌ها...
اسنوپ داگ: این خواننده مشهور رپ، در سال ۲۰۰۹ به دین اسلام گروید و بعدها نامش را به اسنوپ شیر تغییر داد.   دیو چپل: کمدین مشهوری که در سال ۱۹۹۸ مسلمان شده است.   عزیز انصاری: کمدین مشهور که در خانواده ای مسلمان به دنیا آمده...
خوراکی های باعث بی خوابی : طبق یک پژوهش، نظرسنجی در مورد کم‌خوابی و بی‌خوابی که از بیش از ۱/۱ میلیون شرکت‌کننده به‌عمل آمد، نشان داد خوابِ کم‌تر از ۸ – ۷ ساعت به طور مداوم باعث افزایش شاخص توده‌ی بدنی...
اینکه چند کالری غذا می خوریم مهم است اما مسئله بسیار مهمتر از آن، این است که کالری های دریافتی مان از کجا می آیند. غذاهای کم کالری مانند کیک برنجی همچنان گرسنه نگهتان می دارد، اما پر کردن خود با...
عنوان اسلایدر
 • اقتصادی

 • نظر سنجی

  Sorry, there are no polls available at the moment.
 • بهره‌برداری از کارخانه سیمان باقران همزمان با دهه فجر

  بهره‌برداری از کارخانه سیمان باقران همزمان با دهه فجر

  کاهش ۷۰۰ هزار تومانی قیمت برخی خودروها پولی که برای جنگ ۸ ساله خرج کردیم به اندازه یک سوم کمک عربستان به صدام بود/ همدلی مردم، مهمترین دستاورد حادثه پلاسکو است چگونه در مصرف انرژی خانه و محل کار صرفه جویی کنیم عرضه؛ فرمول سری یک میلیونر اینترنتی (فصل اول/ بخش اول)
  گزارش تصویری - خانه و باغ
 • آخرین خبرها

 • موضوعات

 • اجتماعی

 • گالری