چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
»   چگونه, زنان, مردان, میانی  »   چگونه همسرمان را ماساژ دهیم؟
837 بازدید
۳۰ بهمن ۱۳۹۳ , ساعت ۱۹:۵۸

چگونه همسرمان را ماساژ دهیم؟

چگونه همسرمان را ماساژ دهیم؟

ماساژ می تواند یک تجربه مبنی بر لذت جسمانی باشد که ماهیت آن است. مانند همه مخلوقات، انسان در زندگی به تماس فیزیکی نیاز دارد اما متاسفانه، اکثر افراد برای برقراری تماس فیزیکی یا مشغولیت کاری دارند یا خیلی خجالتی هستند.

ماساژ می تواند یک تجربه مبنی بر لذت جسمانی باشد که ماهیت آن است. مانند همه مخلوقات، انسان در زندگی به تماس فیزیکی نیاز دارد اما متاسفانه، اکثر افراد برای برقراری تماس فیزیکی یا مشغولیت کاری دارند یا خیلی خجالتی هستند. بسیاری از افراد از ماساژ به صورت منظم، لذت می برند زیرا ماساژ به آنها کمک می کند که احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند و باعث احساس آرامش در آن ها می شود. البته، ماساژ دادن راه بسیار خوبی است که به دیگران نشان دهیم که به آن ها توجه می کنیم. در بین پنج حواس ما، لمس از همه حواس مهمتر و با مفهوم تر است. ماساژ دادن می تواند رابطه صمیمی، بین شما و همسرتان ایجاد کند.

مراحل
Massage-Your-Partner-1
۱   محیط آرامی را برای ماساژ فراهم کنید.

 • یک اتاق با فضای کافی به منظور حرکت کردن و دراز کشیدن بر روی تشک انتخاب کنید. بهترین مکان برای ماساژ روی زمین یا یک تخت بدون فنر است.
 • فضا را با یک وسیله گرم کننده گرم کنید. اگر شومینه دارید، آن را روشن کنید. شمع ها را روشن کنید و موزیک آرام بخشی پخش کنید. تلفن ها را خاموش کنید.
 • تعدادی بالش برای راحتی همسرتان، تعدادی حوله و روغن برای ماساژ فراهم کنید. برای راحتی همسرتان لازم است اتاق گرم باشد. روغن را برای دسترسی آسان نزدیک قرار دهید. اگر همسرتان موهای زیادی دارد، شما نیز به روغن بیشتری نیاز خواهید داشت.

Massage-Your-Partner-2
۲   در موقعیت قرار بگیرید.

 • از همسرتان بخواهید که راحت روی تشک قرار گرفته، به شکم بخوابد و یک بالش در زیر سر و یک بالش در زیر پای او قرار بدهید. بدن او را با دو حوله بزرگ بپوشانید.
 • در کنار همسرتان زانو بزنید. مطمئن شوید که هر دوی شما راحت هستید. مقداری از وزنتان را بر روی ساق پای تان بیاندازید. در این حالت شما براحتی می توانید به قسمت پشت بدن او دسترسی داشته باشید.

Massage-Your-Partner-3
۳   ماساژ را شروع کنید.

 • دست هایتان را مطابق شکل بر روی پشت کمر همسرتان، بر روی حوله  قرار دهید و از او بخواهید ۳ نفس عمیق و طولانی بکشد.
 • حوله را از روی قسمت فوقانی جمع کنید. مقدار کمی روغن در کف دستتان بریزید و روغن را با مالش دست هایتان، به هم گرم کنید.
 • دست هایتان را از پایین قسمت پشت کمر، به سمت بالا، در اطراف ستون فقرات، بر روی شانه ها به طور محکم و سریع بکشید وسپس با نوازش نوک انگشتان از بالا به سمت پایین برگردید. ابتدا این حرکت را آرام انجام دهید و به تدریج در حالی که شما این حرکت را تکرار می کنید، فشار را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که برای این کار زمان بگیرید.

Massage-Your-Partner-4
۴   قسمت پشت کمر،گردن و شانه ها را ماساژ دهید.

 • یک دست را بر روی دست دیگر قرار دهید و آنها را بر روی هر شانه مطابق شکل قرار دهید. آرام و مطلوب، از نرمی انگشتانتان برای ماساژ دادن قسمت فوقانی شانه ها، اطراف گردن و پشت سر استفاده کنید.
 • ریتم یکنواخت را حفظ کنید. عضلات فوقانی و اطراف شانه ها را در میان شست و انگشتان دستتان گرفته،کمی فشار دهید و رها کنید. به محض آنکه شانه های همسرتان احساس آرامش کرد، با نوازشی آرام به طرف پایین ستون فقرات برگردید.
 • انگشتان دستتان را از هم باز کنید و در هر طرف ستون فقرات قرار دهید. از پایین شروع کنید. دست هایتان را به سمت بالا حرکت دهید و به آرامی به سمت پایین برگردید. هر مرتبه که این عمل را انجام می دهید، به آرامی با کف دست فشار را افزایش دهید. با دست هایتان عضلات دو طرف قسمت پشت کمر را آرام ماساژ می دهد.
 • با حرکات ماساژ جا به جا شوید. فشار را در کف دستتان حفظ کنید. با انگشتان شست تان حلقه کوچکی در بالای ستون فقرات هر دو طرف بسازید. استخوان ستون فقرات را لمس نکنید اما اگر شما در امتداد قسمت پشتی همسرتان بخش سفتی را احساس کردید، ممکن است شما بخواهید در آن قسمت ماساژ بیشتری بدهید. از او بپرسید آیا او مایل است که شما آن قسمت را بیشتر ماساژ دهید. دست های خود را همچنان چرب نگه دارید. به سمت پایین حرکت کنید و سپس در صورت تمایل طرفین این حرکت را دوباره تکرار کنید.
 • حوله های پایینی را کمی جمع کنید. با نرمی دستتان قسمت پایینتر پشت، باسن و لگن را در جهت بالا و پایین به آرامی نوازش کنید.

Massage-Your-Partner-5
۵   پاها را ماساژ دهید.

 • با حالت زانو زده بین پاهای همسرتان حرکت کنید و با نوازشی طولانی پاها را ماساژ دهید: از مچ پا تا ران و برعکس.
 • به پاها توجه کنید. مطمئن شوید که دست هایتان خوب چرب هستند. با حرکات چرخشی همراه با کمی فشار انگشتان شست دستتان زیر پنجه پا (گودی پا)، اطراف پاشنه و مچ پا را ماساژ دهید. اگر همسرتان احساس غلغلک می کند، بهتر است این ناحیه را رها کنید.
 • در حین ماساژ، انگشت شست را به سمت داخل و انگشتان دیگر را بیرون نگه دارید. با حرکات چرخشی  انگشتان شست، از ابتدای انگشتان پا به سمت روی پا، اطراف مچ پا را نوازش کنید. ریتم را حفظ کنید. حرکات را آرام و نرم انجام دهید و همچنان ماساژ را ادامه دهید.
 • پاهای همسرتان را از قسمت فوقانی ران به سمت کف پا نوازش کنید. در حین نوازش کردن از بالا به سمت پایین،کف دست هایتان را به طور محکم تر فشار دهید و سپس در قسمت پنجه پا، نوازش را تمام کنید.

Massage-Your-Partner-6
۶    قسمت جلویی پا و کف پاها را ماساژ دهید.

 • همسرتان را برگردانید تا به راحتی به پشت بخوابد. اگر همسرتان مشکل گودی کمر دارد، یک بالش در زیر زانو قرار دهید و در صورت لزوم از بالش های بیشتر استفاده کنید. قسمت فوقانی بدن او را دوباره با حوله بپوشانید.
 • حوله قسمت پایین را جمع کنید و دست هایتان را با روغن چرب کنید. با کف هر دو دست

از انگشتان تا بالای ساق پا را نوازش کنید و دوباره به سمت پایین برگردید خیلی آرام زانوها را نیز نوازش کنید.

 • با انگشت شست و انگشت اشاره دستتان، هر یک از انگشتان پا را به آرامی ماساژ دهید و به این ترتیب انگشتان پا را شل کنید..سپس مچ پا را در کف یک دست گرفته به گونه ای که انگشت شست بر روی یک طرف مچ پا و انگشتان در طرف دیگرباشد، با دست دیگر آن را ماساژ دهید.
 • با حرکت دست، ماساژ را در بالای ساق پا ادامه دهید. زانو را به آرامی و ران ها را خیلی محکم ماساژ دهید. ریتم را حفظ کنید و مقدار زیادی روغن به دستتان بزنید. عضلات فوقانی ران را انتخاب کرده و همانند عضلات فوقانی شانه ها به صورت فشاری ماساژ دهید. آن ها را در دست گرفته و رها کنید.
 • به آرامی با حرکات چرخشی دست، به سمت پایین پاها را نوازش کنید. با حوله پاها را دوباره می پوشانیم.

Massage-Your-Partner-7
۷   قسمت فوقانی جلوی بدن را ماساژ دهید.

 • در بالای سر همسرتان قرار بگیرید.
 • حوله قسمت فوقانی را جمع کنید. به آرامی از شانه ها تا کمر را نوازش کنید. در حالی که شما دوباره به شانه ها بر می گردید، به آرامی با استفاده از پشت دستتان نوازش را بر روی گردن و در زیر چانه ادامه دهید. دوباره به شانه ها برگردید. حالا با کف دست، بالای بازوها را ماساژ دهید و به شانه ها برگردید. در صورت تمایل طرفین، این حرکت را دوباره تکرار کنید.
 • انگشتان دستتان را از هم باز کنید و با آن، عضلات سینه ای  را بپوشانید.
 • اطراف شانه ها و پشت گردن را ماساژ دهید. با حرکات چرخشی همراه با فشار انگشت شست دست، اطراف ستون فقرات پشت سر را ماساژ ادامه دهید. هرگز ستون فقرات را لمس نکنید. این عمل ناخوشایند بوده و می تواند باعث صدمه شود.
 • عضلات شانه همسرتان را با کف دست به صورت حرکت رفت و برگشتی ماساژ دهید و سپس به آرامی با حرکات چرخشی آن ها را نوازش کنید تا آرام و ریلکس شوند.

Massage-Your-Partner-8
۸   پوست سر و قسمت گیجگاهی را ماساژ دهید.

 • سر را بین هر دو دست قرار دهید. با حرکات چرخشی محکم، دست هایتان را در دو طرف سر حرکت دهید. سعی کنید تماس دستتان را با پوست سر حفظ کنید. شما باید واقعا حسکنید که پوست سر زیر دستتان حرکت می کند.
 • چانه را کمی به سمت پایین فشار داده تا سر کاملا صاف قرار گیرد و با نوک انگشتان، پیشانی را نوازش کنید. به سمت خودتان نوازش را ادامه داده و هنگامی که به خط رویش مو می رسید، نوازش را تمام کرده و سریعا با دست دیگر نوازش را شروع کنید. در حالی که شما ماساژ را ادامه می دهید، مطمئن شوید که به آرامی نوازش ها انجام می شود.

Massage-Your-Partner-9
۹   ماساژ را کامل کنید.

 • دست هایتان را کاملا با روغن چرب کرده و بر روی شکم همسرتان قرار دهید و دست هایتان را با نوازشی آرام تا بالای قفسه سینه و بر روی دست هایش بکشید و سپس ماساژ را تمام کنید. با تمایل طرفین، این عمل را تکرار کنید.
 • بدنتان را آرام و شل کنید. شاید بهتر است یک نوشیدنی با هم بخورید یا در کنار هم در آرامش بنشینید. از در کنار هم بودن لذت ببرید.

نکات

 • برخی افراد نسبت به لمس شدن عصبی می شوند و هنگامی که شما به آن ها دست می زنید، واکنش داده و یا احساس غلغلک می کنند. اگر همسرتان این چنین است، به آرامی با یک ناحیه کم واکنش مانند دست ها، پوست سر یا بالای شانه هایشان شروع کنید. این مهم است که در حین لمس کردن، عجله نکنید. نگه داشتن دست تان در آن ناحیه به طور محکم می تواند حس واکنش را در آن ناحیه کاهش دهد.
 • هنگامی که شما همسرتان را ماساژ می دهید، خیلی خوب است که از او بپرسید که آیا او مایل است ماساژ، با ریتم آرام تر باشد یا با فشار یا از چه ناحیه هایی پرهیز کنید.
 • گاهی اوقات، در هنگام ماساژ، از همسرتان بپرسیدکه او از کدام حرکت ماساژ بیشتر خوشش آمده و آیا مایل است شما آن حرکت خاص را بیشتر انجام دهید یا کدام ناحیه را او مایل است که شما بیشترماساژ بدهید.
 • مهم ترین چیزی که در حین یک ماساژ خوب بین شما و همسرتان ایجاد می شود، همدلی است. در این صورت شما می توانید آنچه همسرتان احساس می کند را حس کنید. این خیلی آسان است. شما می توانید به راحتی از زبان بدن او متوجه احساسش شوید. آیا عضلات او در زیر دستان شما آرام و ریلکس هستند؟ آیا او در حین ماساژ لبخند می زند؟ و البته، فراموش نکنید که از او بپرسید که در حین ماساژ چه احساسی دارد.
 • دستورالعمل ها را با رابطه ای گرم و صمیمی اجرا کنید. اگر دستورالعمل شفاف و واضح نیست، گزینه های دیگری را برای یاد گرفتن ماساژ پیدا کنید.کتاب ها یا برنامه های کاربردی را که در مورد نحوه ماساژ دادن به شما جزییات بیشتری ارائه می دهند، خریداری کنید یا دستورالعمل های ویدئویی را دنبال کنید. تجربه یک ماساژ واقعی و خوب از یک ماساژور حرفه ای نیز به شما نحوه ماساژ دادن را یاد میدهد.

هشدارها

 • به طور تصادفی با ماساژ خیلی محکم به همسرتان صدمه نزنید.
 • از موارد منع استفاده از ماساژ که در لینک زیر ذکر شده است، پرهیز کنید. اگر هر یک از این موارد در همسرتان وجود دارد، او نمی تواند ماساژ داده شود!

منبع : wikihow.com

۰ متشکریم از لطف شما

مطالب مرتبط چگونه  , زنان  , مردان  , میانی

اگر روزانه فقط 8 دقیقه به حمام بروید، در طول سال معادل 48 ساعت را در حمام سپری کرده‌اید. اما چه مقدار از آن اضافی است و چه آسیب‌هایی می‌تواند به شما وارد شود؟ قبض آب را فراموش کنید؛ آسیب‌ها...
اسنوپ داگ: این خواننده مشهور رپ، در سال ۲۰۰۹ به دین اسلام گروید و بعدها نامش را به اسنوپ شیر تغییر داد.   دیو چپل: کمدین مشهوری که در سال ۱۹۹۸ مسلمان شده است.   عزیز انصاری: کمدین مشهور که در خانواده ای مسلمان به دنیا آمده...
با گرم تر شدن کره ی زمین و تبدیل شدن تغییرات آب و هوایی به یک تهدید واقعی، تلاش برای کاهش مصرف انرژی و کاهش اتلاف انرژی در خانه و ادارات اهمیت روزافزونی یافته است. با کمی تغییر در خانه...
استفاده از پارچه استفاده از پارچه حداقل راه تصفیه آب است. بدین روش می توانید اغلب مواد جامد ناخالص و لارو حشرات را از آب جدا کنید. هر چه پارچه چند لایه تر و ضخیم تر باشد، تصفیه آب بهتر صورت...

نوفرست

اگر روزانه فقط 8 دقیقه به حمام بروید، در طول سال معادل 48 ساعت را در حمام سپری کرده‌اید. اما چه مقدار از آن اضافی است و چه آسیب‌هایی می‌تواند به شما وارد شود؟ قبض آب را فراموش کنید؛ آسیب‌ها...
اسنوپ داگ: این خواننده مشهور رپ، در سال ۲۰۰۹ به دین اسلام گروید و بعدها نامش را به اسنوپ شیر تغییر داد.   دیو چپل: کمدین مشهوری که در سال ۱۹۹۸ مسلمان شده است.   عزیز انصاری: کمدین مشهور که در خانواده ای مسلمان به دنیا آمده...
خوراکی های باعث بی خوابی : طبق یک پژوهش، نظرسنجی در مورد کم‌خوابی و بی‌خوابی که از بیش از ۱/۱ میلیون شرکت‌کننده به‌عمل آمد، نشان داد خوابِ کم‌تر از ۸ – ۷ ساعت به طور مداوم باعث افزایش شاخص توده‌ی بدنی...
اینکه چند کالری غذا می خوریم مهم است اما مسئله بسیار مهمتر از آن، این است که کالری های دریافتی مان از کجا می آیند. غذاهای کم کالری مانند کیک برنجی همچنان گرسنه نگهتان می دارد، اما پر کردن خود با...
عنوان اسلایدر
 • اقتصادی

 • نظر سنجی

  Sorry, there are no polls available at the moment.
 • بهره‌برداری از کارخانه سیمان باقران همزمان با دهه فجر

  بهره‌برداری از کارخانه سیمان باقران همزمان با دهه فجر

  کاهش ۷۰۰ هزار تومانی قیمت برخی خودروها پولی که برای جنگ ۸ ساله خرج کردیم به اندازه یک سوم کمک عربستان به صدام بود/ همدلی مردم، مهمترین دستاورد حادثه پلاسکو است چگونه در مصرف انرژی خانه و محل کار صرفه جویی کنیم عرضه؛ فرمول سری یک میلیونر اینترنتی (فصل اول/ بخش اول)
  گزارش تصویری - خانه و باغ
 • آخرین خبرها

 • موضوعات

 • اجتماعی

 • گالری