سه شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
»   تکنولوژی, عناوین برگزیده, کامپیوتر  »   فهرست رایج ترین پسوردهای سال 2016 منتشر شد
310 بازدید
۲۸ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۲۲:۰۱

فهرست رایج ترین پسوردهای سال 2016 منتشر شد

فهرست رایج ترین پسوردهای سال ۲۰۱۶ منتشر شد

به نظر می رسد سیستم امنیتی مبتنی بر تعیین پسورد از کارآیی لازم برخوردار نباشد. بسیاری از ما در پسوردهای خود از زنجیره ای ساده از علایم و اعداد استفاده می کنیم که بسیاری از آنها به راحتی بر روی کیبورد در دسترس هستند،

مانند ۱۲۳۴۵۶۷ یا qwertyu.

گرچه یادآوری این پسوردها بسیار ساده است، اما همین سادگی دسترسی هکرها را به اطلاعات شما تسهیل می کند و آنها می توانند با چند حدس ساده به هویت دیجیتالی شما دسترسی داشته باشند.
علیرغم امکان دسترسی به ویژگی های امنیتی مطمئن تر مانند احراز هویت دو مرحله ای، به نظر می رسد بسیاری از کاربران هنوز متوجه ضرورت تعیین پسوردهای قوی تر و مطمئن تر نشده اند.
در بررسی انجام شده توسط موسسه  Keeper Security، مشخص می شود که پسوردهای رایج که کاربران برای محافظت از حساب های کاربری شان مورد استفاده قرار می دهند در عرض چند سال گذشته تغییری نکرده است و ۱۲۳۴۵۶ هنوز هم به عنوان رایج ترین پسورد مورد استفاده است.
این کمپانی با بررسی ۱۰ میلیون پسورد مورد نفوذ قرار گرفته در طی سال ۲۰۱۶ فهرستی از رایج ترین و پرکاربردترین پسوردها را منتشر کرد. موسسه Keeper Security دریافت که حدود ۱۷ درصد مردم از پسورد ۱۲۳۴۵۶ برای محافظت از حساب های کاربری خود استفاده می کنند. پسوردهای ۱۲۳۴۵۶۷۸۹، qwerty و password نیز در فهرست ۲۵ پسورد رایج سال ۲۰۱۶ قرار دارند.
دارن گوچیونه، مدیر عامل و بنیانگذار Keeper Security، اظهار می کند:

ما می توانیم هر شخصی را برای این نقص فراگیر در تعیین پسوردهای ایمن تر مقصر بدانیم. اما مسئولیت عمده متوجه صاحبان وبسایت هاست که نمی توانند سیاست های ویژه برای تعیین پسوردهای ایمن تر را اجرایی کنند. این کار دشوار نیست، اما این فهرست نشان می دهد که بسیاری از مردم هنوز به اهمیت این موضوع واقف نیستند.

در مجموع، چهار پسورد از ۱۰ پسورد رایج، عباراتی متشکل از ۶ کاراکتر یا کمتر بودند. بطور متوسط هک اکانت هایی با چنین پسوردهایی با استفاده از روش brute-force فقط چند ثانیه به طول می انجامد.

گوچیونه می افزاید:

در حالیکه آگاهی کاربران از خطرات ناشی از استفاده از چنین پسوردهایی بسیار حایز اهمیت است، اقلیت قابل توجهی از کاربران هرگز به خود زحمت تعیین پسوردی مطمئن تر را نمی دهند. در اینجاست که نقش اپراتورهای وبسایت ها جدی می شود.

در ادامه همراه با تک شات فهرست ۱۰ پسورد رایج را مشاهده کنید.

۰ متشکریم از لطف شما

مطالب مرتبط تکنولوژی  , عناوین برگزیده  , کامپیوتر

اسنوپ داگ: این خواننده مشهور رپ، در سال ۲۰۰۹ به دین اسلام گروید و بعدها نامش را به اسنوپ شیر تغییر داد.   دیو چپل: کمدین مشهوری که در سال ۱۹۹۸ مسلمان شده است.   عزیز انصاری: کمدین مشهور که در خانواده ای مسلمان به دنیا آمده...
از یزد، علیرضا زاکانی عصر امروز در نخستین گردهمایی جبهه پیروان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه نظام اسلامی ما از چند لایه تشکیل شده است، اظهار داشت: لایه نخست رهبری است و هیچ کشوری در جهان از نعمت رهبری این...
با گرم تر شدن کره ی زمین و تبدیل شدن تغییرات آب و هوایی به یک تهدید واقعی، تلاش برای کاهش مصرف انرژی و کاهش اتلاف انرژی در خانه و ادارات اهمیت روزافزونی یافته است. با کمی تغییر در خانه...
استفاده از پارچه استفاده از پارچه حداقل راه تصفیه آب است. بدین روش می توانید اغلب مواد جامد ناخالص و لارو حشرات را از آب جدا کنید. هر چه پارچه چند لایه تر و ضخیم تر باشد، تصفیه آب بهتر صورت...

نوفرست

عنوان اسلایدر
 • اقتصادی

 • نظر سنجی

  Sorry, there are no polls available at the moment.
 • بهره‌برداری از کارخانه سیمان باقران همزمان با دهه فجر

  بهره‌برداری از کارخانه سیمان باقران همزمان با دهه فجر

  کاهش ۷۰۰ هزار تومانی قیمت برخی خودروها پولی که برای جنگ ۸ ساله خرج کردیم به اندازه یک سوم کمک عربستان به صدام بود/ همدلی مردم، مهمترین دستاورد حادثه پلاسکو است چگونه در مصرف انرژی خانه و محل کار صرفه جویی کنیم عرضه؛ فرمول سری یک میلیونر اینترنتی (فصل اول/ بخش اول)
  گزارش تصویری - خانه و باغ
 • آخرین خبرها

 • موضوعات

 • اجتماعی

 • گالری