بهره‌برداری از کارخانه سیمان باقران همزمان با دهه فجر

چاپ

فرماندار درمیان گفت: کارخانه سیمان باقران شهرستان درمیان با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می رسد.
محمد بشیری‌زاده در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان درمیان اظهار داشت: با تکمیل کارخانه سیمان باقران بخش مهمی از معضلات اشتغال و اقتصادی شهرستان بهبود می‌یابد.

وی اشتغال را از مهترین دغدغه های دولت و مسئولان عنوان کرد و تصریح کرد: با راه اندازی این کارخانه برای بیش از ۲ هزار نفر از مردم شهرستان اشتغال ایجاد می شود.
فرماندار درمیان با بیان اینکه: مسائل اقتصادی کشور و بحث معیشت مردم از دغدغه های جدی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مسئولان در سالهای اخیر بوده است افزود: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مهمترین اصل در راستای توسعه اقتصادی است.
بشیری زاده افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه حمایت از تولید داخلی و رفع موانع تولید باید اقدامات سازنده و عملی در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گیرد.
وی با اشاره به اشتغال عمده ای از جمعیت شهرستان در بخش کشاورزی تاکید کرد: توسعه بخش کشاورزی از مهترین محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان مرزی درمیان است.


فرماندار درمیان با بیان اینکه افزایش میزان بهره وری در بخش کشاورزی با استفاده شیوه های نوین کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرد افزود: ایجاد اشتغال در روستاها با گسترش صنایع دستی امکان پذیر است.
فرماندار درمیان با اشاره به فعالیت بیش از ۲۰۰ واحد پرورش طیور در شهرستان درمیان افزود: راه اندازی کشتارگاه طیور شهرستان و ساماندهی واحدهای تولیدی این بخش باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.

بشیری زاده تاکید کرد:تکیه برظرفیت ها و توانمندی های داخلی و استفاده بهینه از منابع موجود و نیروی های بومی شهرستان می تواند گام موثری در راه دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی باشد.
۰ متشکریم از لطف شما